Postovani, moj otac je imao probleme sa mokrenjem i sa izuzetno tvrdom stolicom,dobio je sivo-zutu boju lica,kada je dobio temperaturu koja je naglo porasla do 41 sa 4 ,odveli smo ga kod lekara i ustanovljeno je uvecanje prostate,duplo,i za sad ustanovljena je benigna hiperplazmija.Takodje mu je jetra prilicno svetla.Ja ne znam sta to znaci kad je svetlija nego inace?Posto je on sad u bolnici sve analize su tamo i ja ne znam bas tacno da kazem vrednosti,ali sam videla na prvoj opstoj analizi krvi da ima bilirubine 104,oni su na toj analizi jedini bili van normale.On i dalje dobija temperaturu,nocu ili ujutru oko 38 i skidaju mu je injekcijama.Pije tablete Nofocil.Boja mu se prilicno vratila u normalu.Radjen mu je tumor marker i doktor kaze da su uvecani parametri ali da za sad nije nista zlocudno.On se inace ne oseca lose,nema neke bolove,ssem sto je onako iznuren.Ja i dalje cekam da se tacno utvrdi dijagnoza.Ako mozete da mi kazete koje je vase misljenje na osnovu ovoga,i sta od ishrane preporucujete.Hvala unapred.

    Odgovoreno: 08. 06. 2008.
    • Cega tumorski markeri , digestivnog trakta ili uroloski (prostate). Ovako uopsteno osim povecane prostate cija upala moze biti razlog za temperaturu i povisenih bilirubina koji su uzrok zute boje koze i sluzokoza (zutica, ciji su uzroci brojni), ne mogu vise da vam kazem.