U 5.g. operisana sam na Institutu za majku i dete - refluks III stepena sa desne strane. 2-3g. pre operacije vise puta sam hospitalizovana zbog urinarnih infekcija, ali u mom rodnom gradu nisu otkrili sta je bio uzrok toga. Pre operacije je utvrdjeno da je desni bubreg manji, da je ostecen, da su njegove casice delimicno deformisane, zatupaste, a bubrezni parenhim uzi. Levi bubreg je uvecan i normalno radi. Sada imam 30 g. i redovno se kontrolisem kod nefrologa. Pre dva dana radila sam laboratorijski pregled urina i krvi jer osecam konstantan umor. Prvi put u poslednjih nekoliko godina pojedine vrednosti odstupaju od referentnih, pa me je to zabrinulo i volela bih da mi neko to protumaci. Kod nefrologa imam zakazano tek u julu, a dr opste prakse kaze da procenu ostavlja nefrologu, ali je konstatovao urinarnu infekciju, prepisao mi ciprocinal, koji sam pocela da pijem cim sam dala urinokulturu na pregled. sedimentacija 5.000 hemoglobin 127.000 eritrociti 4.540 hematokrit 0.381 leukociti 8.400 trombociti 209.000 glukoza 3.400 holesterol ukupni 5.600 trigliceridi 0.700 urea 7.700 kreatinin 66.000 fibrinogen 2.100 gvozdje 8.500 S.P. ALT 16.000 S.P. AST 35.000 Urin-slabo zamucen, zut, kiseo, 0,500 proteini, a ostalo negativno dosta bakterija, malo plocastih epitela, 2-5 leukocita Molim Vas da mi pojasnite da li bih trebala da nesto preduzmem pre jula, tj. pre odlaska kog nefrologa. Nikada ranije nisam imala odstupanja u rezultatima, osim kod gvozdja i holesterola.

    Odgovoreno: 08. 06. 2008.
    • Lipide, jetrene enzime, ostavljam za tumacenje internistima. po nalazima imate urinarnu infekciju koju treba leciti bas tako kako ste i zapoceli i kasnije dadati jos neki AB prema antibiogramu. Sto se urloskih nalaza tice, kalsicna urinarna infekcija.