Da li se kondilomi kod muskaraca mogu otkloniti na neki drugi nacin osim hiruskim? Postoji li neko sredstvo i mogu li ga kupiti u apoteci? I koliko si kondilomi uopste opasni? Da li da je za to urolog ili dermatovenerolog?

    Odgovoreno: 08. 06. 2008.
    • I dermatolozi mogu da rese problem kondiloma, ako je pojedinacan postojimast koja se zove Podofilin i moze da posluzi u uklanjanju istih. Nesavetujem da sami koristite podofilin jer moze da dovede do opekotina.  Mipreferiramo hirursko uklanjanje koje je kratko i bezopasno. Kondilomi suizazvani papiloma virusima koji su jedan od uzroka karcinoma grlica matericei karcinoma penisa. Znaci neophodno je njihovo uklanjanje.