Poštovani doktore,imam 58 godina i rijetke seksualne odnose sa suprugom.To vjerovatno i nije čudno ali uočio sam da mi je ejakulat -sperma braonkaste boje i nije gustine kao normalna.Zabrinut sam.Nemam nikakvih bolova u predjelu genitalija.O čemu se radi? srdačan pozdrav.

    Odgovoreno: 30. 05. 2008.
    • Boja sperme sigurno ne moze da  utice na potenciju. Prisustvo krvi ili promena boje bi ukazivalo na prisutnu infekciju genitalnih organa (prostate), i to posredno moze uticati i na potenciju. Potrebno je uraditi PSA, TRUS prostate i urinokulturu sa AB.