na prvom testu spermograma imao sam 9,5miliona na 1ml. uz koriscenje vitamina na drugom testu rezultat je bio-2.2ml 16.5miliona po 1ml, 7.5ph vrednost od toga 80%pokretnih,10%usporenih,10%nepokretnih.bakterioloski nalaz sperme mi je uredan.zanima me kakva mi je sansa za prirodnu oplodnju

    Odgovoreno: 29. 05. 2008.
    • Sanse su dobre. Postoji samo nesto manji broj spermatozoida ( normalno vise od 20 mil/ml), pokretljivost uredna. Na osnovu ovog spermograma ne vide se znakovi infekcije,ali je neophodno da se urade i testovi na infekciju kojim bi se ona u potpunosti iskljucila ili dokazal i lecila.