Primetio sam tri izrasline, nesto vece od zrna psenice u mosnicama, iznad desnog testisa. Osecam tup bol i dok mirujem. Molim vas za pomoc! Hvala!

    Odgovoreno: 02. 03. 2007.

Komentari na pitanje: #57

    • Postovani, 2009 godine mi je dijagnostikovana varicocela u levom testisu i upala epidimitisa koju sam uz terapiju ciprocinalom i jos jednim antibiotikom ne secam se tacno sada s kojim izlecio za mesec i po dana, i varicocela mi vise nije stvarala probleme, tada nije bila za operaciju. Nisam imao nikakvih problema sve do oktobra 2011 godine kad su poceli bolovi u preponama i levoj i desnoj i to se siri na kukove, i ponekad zateze u donjem delu ledja. Pri mirovanju a pojacavaju se pri fizickoj aktivnosti. Uradio sam spermogram koji nij bio najbolji i preporucili su mi operaciju varicocele koja mi je zakazana za februar 2012-e. U medjuvremenu bolovi u stanju mirovanja su me prosli i bolelo me je samo ako sam fizicki aktivan. No, operisao sam varicocelu u februaru kao sto mi je zakazano, i posle operacije krenuli su problemi bol i nelagoda u preponama ponovo i u stanju mirovanja i pri fizickoj aktivnosti koji se siri na kukove i donji deo ledja. Pojavio se i novi problem bol i peckanje pri mokrenju i u uretri i u preponama. U aprilu 2012 sam uradio ultrazvuk testisa, bubrega i prostate i dijagnostikovan mi je prostatis i data mi je terapija ciprocinal i chemoral, nije mi pomoglo. U junu 2012 sam uradio transrektalni ultrasonografski pregled prostate, prostata mi je bila dimenzija 43x24x40mm, rubno izrazito hipoehogena sto govori u prilog hronicne inflamacije. Dobio sam novu terapiju longacef muskularno 7 dana i posle toga marocen tablete jos 10 dana i to mi nista nije pomoglo. Krajem jula odlazim kod privatnog doktora i on mi radi bris na hlamidiju, ureaplazmu i microplazmu, eksprimat prostate i rektalni pregled prostate koji je prvi put bio jako bolan a posle pri svakom pregledu sve do danas nije bolelo. U eksprimatu nije bilo nista, urea i micro plazma negativan ali izolovana mi je hlamidija. Dobio sam terapije vibramycin i visiren pa sam posle terapije bio negativan na hlamidiju onda sam dobio lek konram 2mg njega sam pio mesec dana pa ponovo uradio bris i ponovo bio pozitivan pa sam dobio hemomycin i levomax uz konram da pijem i posle mesec dana ponovo uradio bris na hlamidiju i bio negativan, pa mi je opet samo lek konram prepisan a hemomicin i levomax ukinuti, i tako do decembra 2012 kad sam ponovo uradio bris i bio negativan 2 put zaredom na sta mi je doktor rekao da sam neutralisao hlamidiju. Medjutim za sve to vreme tegobe ne prestaju i dalje su iste cak me u zadnjih mesec dana noga boli kako ujutru mokrim tako me zaboli i u preponama, i to se kao sto sam vec napisao siri na kukove, zatezanje u donjem delu ledja i bol u desnoj nozi, koji nije svakodnevan ali povremeno se javlja. Sad pre 2 nedelje ponovo sam na zahtev svog urologa uradio truz prostate de mi je prostata opet identicnih dimenzija 42x23x40mm medjutim sad kazu nema znakova aktivnosti upalnog procesa a tegobe i dalje iste a i velicina prostate i dalje ista. Neznam kolke su normalne dimenzije prostate? Sutra ili prekosutra treba da uradim spermokulturu i ponovo spermogram posto ga nisam jos radio nakon operacije varicocele. Takodje da ne zaboravim da posle ejakulacije, odnosa imam isto blagi bol i nelagodu u preponama. Postavni, ja stvarno vise neznam sta da radim, da li je moguce da mi prostata za koju mi sad doktori kazu da nije vise upaljena (bez obzira na moje tegobe) ne stvara probleme vec nesto drugo?

    • Postovani, imam 16god. Moj penis se jos nije toliko razvio. Primetio sam da je poceo da raste, ali me plasi to sto mojim vrsnjacima je penis vec dostigao odredjenu velicinu. Da li je to normalno? I plasi me to sto kada povucem kozicu i prilikom dodira glavica imam neprijatne bolove, a kada mi glavic nije izbacen sve je normalno nista mi ne smeta. Da li je to normalno u mojim godinama? Unapre hvala!

    • Postovani, u zadnjih par mjeseci su mi se nekoliko puta pojavile ranice poput oziljka na kozici oko glavica, bolje reci napukla mi je kozica sto je moguce od grubljeg seksa a prije par dana mi se odvojila malo kozica na donjoj strani penisa sto me vec brine i malo boli plus ne zarasta vec 4 dana. Unaprijed zahvalan.