Najprije da vas pozdravim,i unapred da vas se zahvalim.Zanima me kliko je opasna bolest kod mene,radila sam urinokulturu,i pronadjeno je preko 100 000 bakterja,klebsiella pneumoniae,kao terapiju,dobila sam gentamycin amp.10,pet dana,svakih 12 sati. jako me zanima vase misljenje,prvenstveno zbog odabira terapije,a i to,kliko je opasna ova bakterija,a i kolicina. Hvala Vam ,najljepse.

    Odgovoreno: 18. 05. 2008.
    • Da bi uopste postoojalainfekcija potrebno je preko 100.000 bakterija . Znaci ukoliko ne postoji taj broj bakterija smatra se i da nemate infekciju. Gemntamycin je lek izbora ako je urinokultura poztivna na isti taj lek.  Moj savet je da uzmete jose neki od AB prema antibiogramu u toku narednih 10 dana.