posto sam duze vreme dosta cesto mokrio otisao sam kod lekara opste prakse, i dao mi je da uradim test na urin i krv... u krvi sam imao malo iznad granice veci broj crvenih krvnih zrnaca, dok je sve ostalo bilo u redu ukljucujici i kreatin i jos one dve stavke... dok je u testu na urin pisalo da imam 1-2 leukocita i dosta Ca-oxalata, lekar je rekao da je sve u redu i dao mi da ponovi test na urin za 7 dana od tog dana... na tom se drugom se pojavilo da imam proteina u urinu(dodose i pre kad sam radio test na urin bilo mi se jednom pokazalo prisustvo proteina, al sam odma sledeci dan opet bio uradio, i tad ga nije bilo),zatim leukocita 1-2, da ima malo sluzi i bakterija i opet je pisalo da ima mnogo Ca-oxalata... lekar je opet reako da je sve uredu i dao mi je da za nekih 10 dana opet proverim kreatin u krvi.... nevezano za ovo pre nekih 3 meseca sam bio radio UZ abdomena i bubrega i sve je bilo normalno... mene sad interesuje vase misljenje u vezi tih rezultata gore? da li ja umisaljm ili je ipak sve u redu? Hvala

    Odgovoreno: 11. 05. 2008.
    • Potrebno je dati tri jutarnja urina, dan za danom. Leukociti su inace noraln u vasem urinu. Obratite posebno paznju na eritrocite i proteine. Ukoliko su eritrociyti poviseni obavezno uraditi UZ besike, a ukoliko su proteini poviseni kontrola nefrologa.