Imam 25 god.i imam jako ceste upale mokracnih kanala, skoro uvijek pracene tragovima krvi u urinu.Ljekar mi skoro uvijek propise Baktrim i da pijem uvin caj, ali upala se uvijek vrati u roku od mjesec, nekada dva.Pre sedam dana ponovo sam osjetila jako peckanje i potrebu da svake minute idem u toalet, takodje sam imala krvi u urinu, pila sam Baktrim,uvin caj i caj od brusnice, ali sam dobila jake bolove u predelu bubrega i pomogla mi je tableta Numisulid. ono sto mene zanima je, sta je uzrok tako cestih upala i dali je moguce da mi je sada upala presla na bubrege i koliko je to opasno? Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 11. 05. 2008.
    • Najcesce urolosko oboljenje jeste upala mokracne besike kod zena. U vasim godinama ove infekcije ne ostecuju bubrege. Uzrok su bakterije koje prodiru iz debelog creva u vaginu i potom u besiku, manji borj antitela, seksualni odnosi...itd. Potreban je pregled i prevencija infekcije, ukoliko su naravno ucestale.

Komentari na pitanje: #5232

    • Zdravo vec 3 god. Imam cesto upalu mokracnih kanala svako 2 mjeseca. Dok pijem tablete sve ok cim porestanem opet, a imam i e-koli 10 koma 6 pa mozeteli mi reci sta da radim vise