Molim da mi odgovorite kakva je to vrsta hernie hydrocele testis, da li je neophodan operativni zahvat i kada je optimalno vreme za operaciju. Takodje, molim da me informisete kakvi su rizici da se isto ne obavi na vreme, odnosno kakve su moguce negativne posledice ovakvog operativnog zahvata. Unapred zahvaljujem na odgovoru.

    Odgovoreno: 14. 04. 2007.

    • Operacije je nophodna u slučaju funkcionalnih smetnji, estetskih smetnji i u zavisnosti od godina, posledice mogu biti atrofija testisa te ukoliko se radi o mladjoj osobi potreban je hirirški zahvat.