Postovani dr.Vojinov, Dijagnostifikovano mi je prisustvo chlamidije u uretri. Nakon jedne terapije doksiciklinom u kombinaciji sa hemomicinom nije bilo uspeha. Da li mi mozete preporuciti neku drugu kombinaciju lekova za terapiju? Da li po Vasem misljenju chlamidija moze biti iskljucivi uzrok Hipospermije, posto su svi ostali nalazi u redu? Kakvo je vase misljenje o dejstvu leka Humamed i da li mi mozda njega mozete preporuciti? Unapred hvala, Dragan Miljkovic

    Odgovoreno: 14. 04. 2007.

    • Pokušati ponovo sa drugim antibioticima. Lečenje Hlamidije je teško jer lekovi teško prodiru u prostatu. Može biti uzrok poremećaja spermograma. Ukoliko se i dalje ponavlja urditi PCR, radi potvrde prisustva infekcije ovom bakterijom.