Poštovani doktore, Zanima me kakve su šanse mom ocu koji ima karcinom prostate,a koji je metastazirao na levu pubičnu kost?Poslednji PSA je 5.66!U najbržoj mogućoj meri smo odreagovali i počeo je sa palijativnom iradijacijom,već je imao 5 zračenja a verovatno će ih imati još!A pije i flucinom,koji je zamenio sa androkurom!Koliko flucinom zapravo pomaže u ovakvim slučajevima!Onkolog nam je rekao da još sve lokalno!Volela bi da mi što pre odgovorite,hvala!

    Odgovoreno: 14. 04. 2007.
    • Ukoliko je bolest lokalna, ne može posojati metastza u kostima. Dobra stvar je da karcinom prostate predstavlja sporo napredujuću bolesti. I kada dolazi do rasta PSA (napredovanja bolesti), postoji nekoliko različitih modaliteta terapije.