Mom ocu koji je 1933.g. pregledom trus biopsije je ustanovljen karcinom prostate. Lekar je predložio tri mogućnosti lecenja. Ne znam koji je od pomenutih najadekvatnij te Vas molim da mi pružite dodatne informacije o tome. Prva-za koju kažu da je najrizičnija se odnosi na operaciju prostate. Druga-za kastraciju, a treća na primanje injekcija (mesečno). Napominjem da je moj otac srčani bolesnik. Počeo je da uzima Flucinon. Molim Vas pomozite mi.

    Odgovoreno: 14. 04. 2007.

    • Lečenje kacinoma prostat obuhvata praćenje, hirurško lečenje, zračenje i hormonsku terapiju. Izbor neke od ovih terapija zavisi od životne dobi, opteg stanja, izbora samog pacijenta i vrednosti PSA(uznapredovalost bolesti). Sve opcije pri ovoj vrednosti PSA su u ugri,što zavisi od urologa i pacijenta i vrednosti PSA. Potrebno je uzeti u obzir sve faktore i doneti odluku o terapiji. Ass.mr sci.med. dr Saša Vojinov