Postovani doktore, interesuje me da li povecan broj leukocita u spermi moze da bude razlog infertiliteta. Zanima me, takodje, da li ureaplazma(imao ju je samo suprug)moze da ima veze sa nemogucnoscu ostvarenja trudnoce.Hvala unapred!

    Odgovoreno: 14. 04. 2007.
    • Prisustvo leukocita u spermi ukazuje na postojanje ingekcije urogenitalnog trakta, čiji uzrok može biti i Ureaplasma. Potrebno je uraditi sve testove na infekciju i lečiti postojeću, koja naravno može biti uzrok neplodnosti. .
      Ass.mr sci.med. dr Saša Vojinov