Neposredno pre pisanja ove poruke, obratila sam Vam se molbom u vezi pomoći za mog oca. Osećam potrebu da Vam kažem da moj tata tri godine boluje od prostate, ali da biopsijom od pre 3 godine nije pronađen malignitet. PSA je održavan pod kontrolom bez lekova i kretao se u granici 10-12, najniža vrednost je bila 7. Biopsijom urađenom marta ove godine ustanovljen je karcinom i rezultate smo juče doznali. Poštovani, šta nam valja činiti tačnije za koju se od pomenutih motoda lečenja podvrgnuti. Unapred Vam se zahvaljujem i želim svako dobro u budućem radu.

    Odgovoreno: 14. 04. 2007.
    • Lečenje kacinoma prostat obuhvata praćenje, hirurško lečenje, zračenje i hormonsku terapiju. Izbor neke od ovih terapija zavisi od životne dobi, opteg stanja, izbora samog pacijenta i vrednosti PSA(uznapredovalost bolesti). Sve opcije pri ovoj vrednosti PSA su u ugri (nešto manje hromonska terapija), što zavisi od urologa i pacijenta. Potrebno je uzeti u obzir sve faktore i doneti odluku o terapiji.
      Ass.mr sci.med. dr Saša Vojinov