Imam 28god.zdravo se hranim i unosim 2l vode dnevno.Pre 2meseca, na kontroli urina ustanovljeno mi je`dosta urata`.(tako pise u nalazu)Ultrazvuk bubrega je uredan.Posto sam na Internetu pronasla vrlo malo info.o tome, zanima me na sta to ukazuje, i sta valja ciniti.Ostali sadrzaji nisu pronadjeni u urinu. Unapred zahvalna, Ana

    Odgovoreno: 14. 04. 2007.

    • Soli mokraćne kiseline predstavljaju osnovu za nastanak konkrementa u mokraćnim putrevima. Ono što je bitno jeste unošenje dovoljnje količine tečnosti u organizam, čime se sprečava formiranje konkrementa. Pojava urata ne predstavlja problem, te osim unosa tečnosti nisu potrebne druge mere.