Pozdrav doktore!Potrebna mi je vasa pomoc!!!Nakon operacije tumora testisa,prilikom koje mi je izvadjen jedan testis,primio sam jedan ciklus hemioterapije i primio sam dve inekcije bleumicina 30 iui potrebno je da primim jos jedan ciklus terapije od 2. aprila.4 dana pred naredni ciklus hemio terapije napipao sam jednu malu kuglicu nalik onoj koju sam imao i pre operacije samo sto se ova po mojoj proceni nalazi na spoju testisa i nekog kanalica i imam neki cudan osecaj koji nije bas bol i ne mogu ga definisati.Da li je moguce da je to ponovo neki oblik tumora i sta je to uopste!Molim vas da mi kazete vase misljenje i da li je uopste moguce da se taj tumor povrati i zahvati drugi testis? napisacu vam i izvestaj patologa koji je pogledao izvadjeni testis,mozda ce vam to biti od neke pomoci a ujedno bi mi znacilo ukoliko biste mi ti malo protumacili: "PH nalaz br 1645 - 59 Teratocarcinoma testis teratoma maturum 30%, immaturum 10%.Carcinoma embryonale 60%Tumor ininfiltruje ovojnice i rete testis.Epididimis i funikklus se bez tumora,Nadjena limfovask. invazija pT2NxMx).Molim vas da mi kazete vase misljenje jer bi mi mnogo znacilo da cujem jos necije misljenje osim misljenja mog doktora.Unapred sam vam zahvalan!!!

    Odgovoreno: 13. 04. 2007.

    • Obzirom da je veća šansa za pojavu tumora na drugom testisu kod osoba koje su imale tumor testisa, samo kontrola je obavezni deo praćenja. Ukoliko se takva struktura nalazi van testisa, obično se radi o cistama epididima. I pored toga potrebno je napraviti UZ testisa i eventualno ponoviti tumorske markere.