Postovani, imam 32 god. i veliki problem. Od polovine decembra imam uretroragije. Pauza od 1. februara do 3. aprila. Radjene su mi tri uretrocistoskopije na kojima je sve u redu. Zakljuceno je da imam problem sa poroznim krvnim sudovima u prostaticnom delu uretre (kapilarna sara), sve ostalo je u najboljem redu. Bio sam kod tri razlicita lekara urologa. Kazu da je sa mnom sve u redu, a ja i daljeimam svakodnevna obilna krvarenja. Radio PSA test - 0,888. Da li je moguce da nemam cak ni upalu prostate? Ne znam sta mi je ciniti. Nikada ranije nisam imao nikakav problem sa kapilarima niti sa krvarenjem iz bilo kojeg dela tela. Savetuju me da se strpim i da ce to proci samo od sebe? Ako imate bilo kakvu ideju bio bih Vam veoma zahvalan.

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Tacan odgovor nemam. Oboljenje fragilnih krvnih sudova u uretre ne postoji. Postoji mogucnost da usled uvecane prostate postoji krvarenje iz same prostaticen uretre,ali misic koji sprecava oticanje mokrace iz besike bi i sam po sebe sprecio sponrano oticanje te krvi iz prostate. Predlazem novu cistoskopiju da bi se sa sigirnoscu iskljucili tumori uretre.

      dr Vojinov