pozdrav...molim vas da mi date neke odgovore na pitanja hipospadije. Kao decak od 12 i 13 god operisan sam ali mi se oba puta stvarala fistula na mestu gde se glavic spaja sa telom penisa. Sada imam20 godina i stvarno bih zeleo da se otarasim toga. Iskreno ne osecam nikakve tegobe, vodim normalan sexualni zivot, jedino sto me nervira je to sto kada mokrim mokraca mi izlazi na dva otvora: normalan koji sam dobio po operaciji i taj fistularni(da ga tako nazovem) i to bih zeleo da suzbijem ovog leta kada zavrsim sa fakultetskim obavezama...Moja pitanja za vas su:
    Da li mogu nastati komplikacije bilo kakve vrste zato sto sam ovoliko cekao?
    Da li postoji mogucnost da ne mogu jednog dana da "oplodim" zenu sa kojom budem bio?
    Kome da se obratim za pomoc?
    Ko je dobar stucnjak u toj oblasti, koji vrsi operacije?
    I da li postoji jos nesto sto bih trebalo da znam o hipospadiji a da je vazno?
    Bilo bih mi veoma drago ako bi ste mi izasli u susret i pomogli mi oko ovih pitanja? unapred hvala.....

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Ukoliko se otvor nalazi ipak tako visoko (spoja glansa i tela) oplodnja je moguca.Ne postoji razlog zabrinutosti zbog duzeg prisustva ovog problema. Potrebna je intervencija kojom se premoscava put od normalnog i fistulloznog otvora (sluzokozom usta). Prof.dr Sava Perovic iz Beograda se najvise hirurgijom polinih organa.