Imam 36.g. Sve je počelo pojavljivanjem fisure ani, koja je tretirana samo sa Faktu mašću, i prestalo je. Međutim nakon toga je usledio totalni prekid mokrenja, ugradjen kakteter 10 dana. Nakon toga je svefunkcionisalo kako treba. Ali nakon nekoliko dana od korena penisa ka analnom otvoru pojavilo se zadebljane od 6-3 časa. Posle nekog vremena je to naraslo, konstatovana je Abscessus perianalis, rez i pronadjen je gnoj i neka sluzava tečnost jakog neprijatnog mirisa. Dreniranje. Ali nakon 7 dana se to ponovilo, i samo od sebe je isteklo mešavina bezbojne tečnosti, sukrvice i gnoja u malim tragovima, ali to zadebljanje je i dalje bilo prisutno, pomalo bolno na dodir. Napominjem da sada kada je prošlo četiri nedelje od ambulantne intervencije taj ciklus se ponavlja, zadebljanje ostaje ali sada osećam povremeni bol u predelu bešike tj. levo i desno od nje u predelu semenika. Pogotovo nakon ejakulacije.

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Obicno promene u toj regiji pripadaju opstim hirurzima. Posto se radi i o fissuri verovatno bakterije iz debelog creva prodiru taj predeo i izazivaju infekciju. Zadebljanja moze biti posledica i dalje prisutnog gnoja ili oziljka. Potreban je pregled opsteg hirurga da se utvrdi eventualno postojanje perianalne fistule.

      dr Vojinov