Postovani
    Obracam Vam se povodom jednog problema.Naime,mom ocu je u martu prosle god konstatovan tumor u mokracnoj besici sa dijagnozom C-67.Odradjena mu je Trans uretalna resekcija i tretirana mu je besika sa injekcijama BCG sa 6 ampula,jedna nedjeljno,ukupno 6 nedjelja,koje je zavrsio do krajajuna.U decembru mu je kontrolni pregled pokazao da nema vise nicega.Medjutim posle 3 mjeseca,sad u martu, doktor je uvidio cistoskopijom na vratu mokracne besike na 12-tom satu blagokrvarenje.Naime ,kako se doktor izrazio,dok je radio pregled pustao je kontrast i slika mu je mutila,vjerovatno usled krvarenja.Natjerao ga je da popije tecnosti i da mokri tu u ordinaciji.prva mokraca mutna sa sukrvicom,dok je druga i svaka naredna bila bistra.E sad,doktor bi opet da mu radi TUR i da mu prepise BCG injekcije,ukoliko mu opet pritiskom na to mjesto bude krvarilo za 1 mjesec kada je predvidjen pregled.Mozete li nam dati neki savjet?! I zelio bi da vas pitam da li moze imatibolove na promjenu vremen!
    a,ili je to zbog prostate jer mu je napisao da ima hronicni prostatitis?

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Ukoliko postoji dijagnoza prostatitis chronica, radi se o hronicnoj upali prostate. Ponovni TUR tumora je potreban ukoliko se primeti promena na besici u vidu nove izrasline ili pojacane vaskularizacije koja bi mogla ukazati na postojanje tumora. Ukoliko je razlog krvarenja prostata, razlog za novu operaciju ne postoji. Inace u Novom Sadu se BCG primenjuje tokom 2 godine od operacije. Kontrolne cistoskopije u toku tog perioda na 3 meseca. Predlazem novu cistoskopiju pre bilo kakave odluke

      dr Vojinov