Postovani Sasa,
    Od rane mladosti prate me infekcije mokracnih kanala, kamen i pesak u bubregu (uspesno laserski otklonila 2 puta).Kod infekcija mokracnih puteva pojavljivala se E.colli, ali evo upravo sam dobila rezultat urinokulture koji je pokazao prisustvo Klebsiella pneumoniae u vrednosti 10^7.Ovo je nesto novo za mene, s obzirom da sam do sada manje vise uspesno savladavala E.colli.Hocete li molim vas da mi pojasnite o kakvoj je bakteriji rec,koliko je opasna i da li se uspesno leci? Moram da naglasim da sam posle duzeg pokusavanja ostala u drugom stanju i sada sam u 9-oj nedelji trudnoce koju bih jako volela uspesno da izguram. Kako ova bakterija moze na to uticati? Vec mesec dana imam blago povisenu temperaturu 37,2-37,3C malaksalost i blagu unutrasnju groznicu (drhtavicu).Da li je to mozda od ove infekcije? Svakako cu se posavetovati i sa svojim ginekologom ali htela sam da cujem i vase cenjeno misljenje.

    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Radi se o bakteriji koja je ucestali uzrocnik infekcije mokracnih puteva kao i Escherichia. Potrebno je lecenje jer u trudnoci postoji veca sanasa da infekcija dodje do bubrega. Obzirom da ste u 9 nedelje , potrebno je sacekati do 3 meseca i onda uzeti antibiotik Apmpicil caps 500 mg 4 x 1 tokom 10 dana, koje se jedine be bojazni mogu korstiti u trudnoci. Ukoliko temperatura nastavi da se odrazava, potrebno je i ranije primeniti AB terapiju.

      dr Vojinov