Postovani,moj otac u avgustu puni 60god,na pregledu kod urologa receno mu je da na prostati ima mali cvoric velicine graska(mislim da je desna strana)Urinokultura je ostala sterilna a rezultat krvi,PSA 5,2.Predlozena mu je biopsija za pocetak maja.Sto se tice simptoma,nocno mokrenje je 1-2 ne svaku noc.Drugih simptoma nema.Interesuje me da li biopsijom moze da se pogorsa stanje,izritira,ili da li je moguce da sa tim moj otac zivi od kad je rodjen?Hvala Vam unapred,nadam se Vasem odgovorui izvinite.

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Karcinom prostate se najcesce javlja od 7 decenije zivota. Obzirom na cvoric i na povisen PSA, neophodna je biopsija prostate da bi se ukoliko se dokaze postojanje karcinoma na vreme intervenisalo.

      dr Vojinov