Moja ćerkica ima 2 godine i provere radi uradili smo laboratorijski nalaz urina. Rečeno mi je da je sve u redu, ali na nalazu sam videla da je broj eritrocita 5-6 svežih/6-8 bledih, a da je normalna vrednost 0-2.Takođe sam videla i da je broj leukocita 6-8, a normalno je 0-5. Želela bih samo da znam da li je to ipak sve u redu ili je potrebna neka dalja kontrola.

    Odgovoreno: 03. 04. 2008.
    • Broj leukocita je dobar, ali je broj eritrocita nesto veci. Savetujem da ponovite analizu urina,tri jutarnja urina (svako jutro po jedan urin)i ukoliko je povisen i dalje broj eritrocita, obratite se pedijatru. dr Vojinov