Dragi doktore, imam 54 gonine , mji su problemi poceli prije 8 godina kad sam se jedanom jako prehladio i odmah te noci jako tesko mokrio.Poslije toka problemi se redovno javljaju kad nesto hl;aedno popijem ili ako opet budem izlozen jakoj hladnoci.Jako otezano, skoro bolno mokrenje, a nekada otezano prvo jutarnje mokrenje sa prekidima. Isao sam na pregled kod radiologa i urologa. Na ultrazvucnom pregledu prostat 19 grama , ocuvane kapsuie sa sitnim prostatolitima. Nema RU. Urolog mi je dao alfapress 2mg jednu tabletu uveca, a radio sam I PSA koji je pre dvije godine bio uredan Da li biste mi Vi nesto dodali.Nekad imam i bolove u donjem stomaku, posebno kada mi jepuna besika. Hvala unaprijed!

    Odgovoreno: 03. 04. 2008.
    • Potrebno je uraditi rektalni UZ prostate da bi se porcenilo eventualno postojanje infekcije prostate. U zavisnosti od nalaya PSa postoji mogucnost uvodjenja i nekih durgih lekova pored Alfapresa, ali antibioticima treba sigurno zapoceti terapiju npr Bactrim tbl 2 x 2tokom 2 nedelja , potom Ciprocinal tbl a 500 mg 2 x 1 tokom 15 dana. Povecati dozu Alfapresa na 2 mg ujutru i uvece. Cuvati se prehlade. dr Vojinov