Postovani Gospodine Doktore Vojinov Vec oko Mjesec dana na desnoj strani ispod penisa (tj izvise desnog tesista) narasla mi je cudna kila velicine oraha,koja kada sam u uspravnom stanju pojavi se i bude tvrda a kada sam u lezecem polozaju za par sati ona nestane, i tako opet kada ustanem se pojavi za nepunih 2 minuta.Ponekad izmedju prepona osjetim ostar bol kao da skalpelom idem po kozi.Inace jos nijesam bio doktoru jer se malo plasim,imam 33 godine.molim vas recite mi sta je to, i kako se moze lijeciti tj da li moze bez operacije.unaprijed zahvalan na vasem strucnom savetu.Pozdrav

    Odgovoreno: 03. 04. 2008.
    • Verovatno se radi o bruhu , koji obicno nestaje pri lezecem polozaju, a ponovo se javlja pri uspravnom. U principu je potrebno jeaviti se optem hirurgu, posto se oni bave kilama. Jedini nacin za izbegavanje operacije je nosenje pojasa za preponsku kilu, ali obzirom da ste mladi predlazem operaciju.