Moe djete ima 7 god.pre neki dan zalio se da ne moze zatvoriti glavicu penisa .Pri poseti hirurga receno e da treba da se izvrsi sunet ne klasicen nego samo okolu gore nad glaviceta.Dali postoi neki drug metod ili mora tako? Pri toj kontori zabelezeno da kod moje dete nismo pronasli levi testes,uputeni smo exo-pregled i naod glasi: Desni testis e smesten nisko u ingvinalni kanal,neposredno pre samoj skrotalna kesa,ima uredna morfologija i struktura so dimenzie 16x6mm.Levo visoko u ingvinalniot kanal se vizelizura ne mnoguubedliva masa so dimenzie 9x6mm,koja gi nema karakteristicne signali za exostruktura na testes odnosno ide vo pilog za xipoplasticen atrofiren testis.Po izvrseni exo-pregled vratili smo se kod hirurga povtorno je izvrsio pregled i rekao kako ga napipao levi testis visoko gore,ne sa sigurnost. Molim va za vase mislenje,dali ima neki problem za dalje u svom zivotu,ima li drugih nacina da se izbezi noz.Da vam kazm da nema nikakvih problema sa urnom niti bol na testese. puno va hvala. Zagrizeni otac.

    Odgovoreno: 24. 03. 2008.
    • Jedini lek u ovom slucaju je hirurgija, fimozu treba operisati, a taj levi testis se mora operacijom spustiti u skrotalnu kesu ili odstraniti jer na takvim testisima, koji nisu spusteni u skrotum, vremenom dolazi do ostecenje, sto moze da ugrozi spermatozoide , drugog normalnog testisa. I ono sto je najbitnije na takvim testisima se javljaju tumori mnogo cesce, te je neophodno da budu dostupni pregledu. Znaci intervencija je neizbezna u cilju zdravlja vaseg deteta. dr Vojinov