Postovani Dr.Vojinov,interesuje me kako izlgleda prosirena vena na testisu,gde se pojavljuje i kako da znam da li je imam?I drugo,na levom testisu tj.na kraju(dnu)imam nesto mekano,velicine npr.malog klikera(mislim da to imam od kad znam za sebe),raspitivao sam se i rekli su mi da je to narmalno.Interesuje me vase misljenje?

    Odgovoreno: 24. 03. 2008.
    • Nesto sto ne pipnem , ne mogu znati da li je normalno ili ne. Prosirena vena se vidi kao izvijugani krvni sudovi iznad gornjeg pola testisa, u 90% levog, vi je mozete samo primetiti ukoliko je trecem stadijumu - najizrazenija. Koristi se UZ (Dopler vena testisa) u dijagnostici i naravno uroloski pregled. dr Vojinov