Postovani doktore imam 27 godina i vec duzi vremenski period osecam nelagodu oko desnog testisa ,neznam kako bih opisao osecaj kao blagu tenziju unutar samog testisa i u njegovoj okolini.Ponekad kao da me pece u desnom delu testisa.Isao sam na preglede kod urologa prostata ogranicena blago osetljiva sulkus naznacen, dok je palpativnim pregledom testisa ustanovljeno uredno stanje i oslabljen ingvinalni kanal . Na ultrzvuku je radiolog video dilataciju tubula glave velicine 5mm i da je oko testisa izvesna kolicina vode,oba testisa su homogene strukture i normalne velicine takodje je dijagnostikovao blagu inflamatornu leziju desnog epididima,sto je urolog odbacio zbog izostanka temperture i nakon pregleda snimka nalaz proglasio urednim uz terapiju cipronalom posle kog mi je u nekom narednom peiodu bilo bolje ali su se simptomi opet vratili.Uradio sam i bris uretre na hlamidiju i sve je bilo negativno,ma da su brisevi radjeni neposredno nakon prve ture antibiotika tacnije 7 da! na nakon prestanka terapije.Uradio sam i Uz prostate besike i bubrega rezultati su takodje bili u redu. Samopregledom desnog testisa pod prstima na prednjoj strani osetim kao splet vena i jednu deblju mekanu zilu koja na dodir nije bolna ali nekad u toj regiji osecam nesto kao blago treperenje i pulsiranje. Takodje sam pre izvesnog vremena neposredno pre ejakulacije bukvalno morao da cucnem da bi se desni testis vratio u scrotum posto se tom prilikom skroz podigao iz skrotuma. To mi se desavalo nekoliko puta i pre svih gore navedeni simptoma .U poslednjih nekoliko dana osecam blagi povremeni bol u desnom testisu u zadnjem delu u predelu kod prepone i prilikom saginjanja osecam tezinu u toj regiji dok prilikom dodira takodje osecam nelagodu .Previse se brinem i prosto sam preplasen i opterecen. Molim za savet.

    Odgovoreno: 24. 03. 2008.
    • Postoje upale epididima koje ne idu sa povisenom temperaturom. Ukoliko je lokalni nalaz pozitivan(bol na dodir), pozitivan UZ i vasa dobra reakcija na antibiotik, sigurno se radi o blazoj upali, bakterijama koje se u vasim godinama prenose seksualnim putem. Sada kada ste bez antibiotika uradite sledece nalaze biseve uretre na Chlamydiu, Mycoplasmu i Ureaplasmu, bakteriolosku kulturu sa AB, spermokulturu sa AB, urin na Trichomonas vaginalis. Lecite postojecu infekciju AB. dr Vojinov