Postovani doktore! Pokusacu biti kratka koliko sam u mogucnosti,s obzirom na gomilu problema. Imam eserihiu coli u mokraci vec 1.5godinu.Pila sam antibiotike,brusnicu.Pomogne,al se opet vrati.Neki dan su u urinu nadjene bakterije,ne mnogo.nisam radila urinokulturu,pretpostavljam da je ona opet.Dali su mi Bactrim.Bol osjecam u donjem dijelu trbuha,oko besike,ucestalo mokrenje,nema pecenja,i bol u desnoj preponi koji ide niz nogu i u desni dio ledja.Radila sam leukocite da se otkloni sumnja na slijepo crijevo-u redu su.Ultrazvuk jajnika-u redu i ginekolog kaze da nije upala jajnika.Materica je malo zavaljena.Bole me krsta,premda sam dugo lezala jer sam u medjuvremenu operisala zuc laparaskopski(prije 25 dana.Stolica mi je neredovna vec 3 mjeseca jer nista vlaknasto ne smijem jesti zbog operacije,a prije toga sam dosta smrsala od zucnih kamenaca i bolova koje su mi zadavali.Probavu rijesavam cajevima,surutkom.Kada imam gasove i tvrdju stolicu osjecam bol u besici.Nekada se prije pomokrim nego sto pustim gas.Ishrana mi je siromasna,i vjerovatno imunitet oslabljen.A prije! neki dan mi se poceo pjavljivati zuckasti vaginalni sekret nalik onom iz nosa,i blagi svrab.Sa cime to ima veze?Sta da radim?Inace menstruacija mi je neredovna.Od novembra nisam imala ciklus.Kazu da je zato sto sam previse smrsala.Ranije sam imala mnogo kilograma i isto sam je bila izgubila.Kada sam krenula mrsati stabilisao se ciklus,da bi sada opet izostao.Sada imam oko 55 kg,i visoka sam 172,krupne gradje.Smrsala sam u periodu od malo manje od dvije godine oko 60 kg. Unaprijed se mnogo zahvaljujem.

    Odgovoreno: 24. 03. 2008.
    • Verovatno sa slabljenjem imuniteta , bakterije koje se normalno nalaze u mokracnim kanalima, za vas postaju patoloske - mogu da izazovu oboljenje - upalu mokracne besike. Potrebno je leciti infekciju prema antibiogramu mesec dana - tri antibiotika po deset dana. Ukoliko se ista infekcija ponovo javi, potrebna je prevencija infekcije antibioticima npr nedelju dana AB u mesec dana, tokom 6 meseci. dr Vojinov