Postovani, u sestoj godini mi je urolog resio problem slepljenog prepucima tako sto je nasilno isti svuka. Tada su moji roditelji smatrali da je problem resen. Medjutim ja imam 29 godina, a problem je danas jos veci. Naime, prepucijum mi je uzak (tzv Fimoza). Uspevam da ga svucem, ali ne ide to uvek lako, zateze i sl. Uzak prepucim je izazvao i blago zakrivljenje koje je i danas evidentno. Konacno, sve to mi i psihicki otezava. Interesuje me, da li je moguce da operacijom fimoze u mojim godinama, da penis dobije normalan oblik, odnosno, da li je moguce da se ispravi ili i to zasebno mora da se operativno resava? Spreman sam sve da probam samo da se resim fimoze i zakrivljenja. Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 24. 03. 2008.
    • Za ovaj odgovor potreban je pregled. Uzroci zakrivljenosti su razliciti i naravno da fimoza moze biti uzrocnik. Bez obzira na prisustvo zakrivljenosti morate resiti fimozu - obrezivanjem (cirkumcizija). Realativno laka intervencija, i jednom to kada uradite reseni ste prvog, a verovatno i drugog problema. Ukoliko ziviti blizu Novog Sada dodjite na pregled u ordinaciju Bonadea tel 021 557707 dr Vojinov