Postovani doktore, zelela bi da mi protumacite spermogram mog supruga. Volumen 2.0 Izgled belicast Ph 7.5 Broj spermatozoida u L 106.0 Pokretnih posle 30 min 0.21 Slabo pokretnih 0.17 nepokretnih 0.62 Normalni oblici 0.60 Patoloski oblici 0.40 Leukociti u v.p. redak Fruktoza 1.0 Eritrociti / Epitelne celije / Aglutinacija / S'postovanjem i unapred hvala.

    Odgovoreno: 21. 03. 2008.
    • Nesto manja kolicina semene tecnosti, sto moze biti posledica krace apstinencije. Broj spermatozoida dobar, ali veci broj nepokretnih, a manji broj progresivno pokretnih koji su najbitniji za oplodnu, ostalo uredno. Krenuti od ispitivanja prisustva infekcije, i uraditi jedan uroloski pregled. dr Vojinov