Imam problema sa prostatom. Uoceno je povecanje od 7 mm.prostate. Pocelo je sve cescim nocnim mokrenjem. Sada povremeno osecam bolove u donjem delu stomaka. Receno mi je da koristim alphapres od 2 mg. koje mi pomazu da normalno mokrim. Cim prestanem da ih pijem odma imam otezano i cesce mokrenje. Po vasem misljenju koju bi terapiju trebao koristiti i moze li se nekako smanjiti uvecanje bez operacije i kako? Unapred zavhalan

    Odgovoreno: 21. 03. 2008.
    • Alfapres , ukoliko, sa mnjime nemate tegoba mozete uzimati duze vreme. Operacija zavisi naravno od vasih godina, prisustva rezidualnog urina u besici (kolicina koja ostaje posle mokrenja), i drugih indikacija za operativno lecenje. Naravno da postoje i drugi lekove ali i njihovo uvodjenje zavisi od godina, velicine prostate, nalaza PSA...... dr Vojinov