Postovani doktore imam 33 godine i dvoje dece. Cesto u nalazu urina imam crvene krvna zrnca tj krv i to u jedinicama max. 25-30 (koliko pise dozvoljeno je 0-4). Nemam skoro nikakve druge tegobe normalan urin i boja i izgled. Ponekad imam vrlo blage bolove u ledjima i to pri dnu ledja ali mislim da je to od klima uredjaja jer radim u Kuvajtu vec 7 godina. Ovdasnji urolog (inace Bugarin) me je pregledao i ultrazvukom i kaze da je sve Ok a ni on sam ne moze naci uzrok pojave krvi u urinu. Nekada mi je nalaz uredu tj oko 2-4 jedinice a nekad kao sto rekoh 25-30 najvise. Ne znam, da li je to razlog za brigu i sta to moze biti. Imam redovan sexsualni zivot bez problema. Nalaz spermogarma je takodje bio u redu a urinokultura je sterilna. Sta to moze biti i da li je to razlog za brigu. Molim vas da mi odgovorite Pozdrav

    Odgovoreno: 21. 03. 2008.
    • Mikrohematurija *povecan borj eritrocita u urinu* moye nastati kao posledica povecane propustljivosti bubrega za crvena krvna zrnca, zatim kao posledica infekcije, kamenja u bubrezima, ali i kod tumora bubrega i besike. Potrebno je uraditi nalaz intravenske urografije (IVU) kojim se kontrastno prikazuju mokracni putevi, i eventualno cistoskopiju - pregled besike iznutra da bi se uocilo eventualno postojanje promena na sluzokozi besike. Ukoliko je to sve uredno , javite se nefrologu, onda oni dalje ispituju uzrok pojave eritrocita u urinu. dr Vojinov