Postovani doktore, molim vas ako mozete da pogledate nalaz spermograma mog supruga. Moj ginekolog je rekao da se radi o oligospermiji, koliko sam ja citala na internetu i u knjigama mislim da nema veze sa tom dijagnozom. Nalaz je sledjeci: Izgled: sivkasto-bijela viskoznost: srednja volumen:2.8ccm ph: 7.2 br spermatozida u 1ml: 28 miliona aktivni: 70% u mjestu 10% nepokretni 20% zivi 96% mrtvi 4% normalni 92% abnormalni nukleus 4% (normalno do 10%) mikrosperije 1% (norm. do 15%) patoloske forme 3% (normalno do 5%) Po broju spermatozoida u 1ml on kaze da je to oligospermija i da treba da posjeti urologa da vidi o cemu se radi. Molim vas za vase misljenje. Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 18. 03. 2008.
    • Vas ginekolog treba da ostane ipak samo ginekolog. Apsolutno uredan spermogram. Normalan bro u ml je preko 20 miliona, u ukupnom ejakulatu preko 40 mil. Sve je uredu, po ovom spermogramu dr Vojinov