Postovani, radio sam bris uretre i bris glansa, kod oba je nadjena bakterija enterococcus spp u velikom broju. Po antibiogramu osteljiva je na amoksicilin i klavulansku kiselinu (pretpostavljam Panklav) i ciprofloksacin (ciprocinal). Nemam neke odredjene simptome, jedino blaga potreba za mokrenjem. Nisam alergican na penicilin. Koju terapiju preporucujete i koji je najadekvatniji vid kontrole. Hvala

    Odgovoreno: 18. 03. 2008.
    • Th> Ciprocinal tbl a 500 mg 2 x 1 tokom 10 dana, potom Panklav tbl a 625 mg 3 x 1 tokom 10 dana Zn tbl 2 x 1 svo vreme terapije Prezervativ Kontrolni bris nedelju dana nakon zavrsene terapije. dr Vojinov