Postovanje, imam 19 godina i pre godinu dana sam operisao varikokelu na levom testisu. Od tada se spermogram samo pogorsao - oligoastenoazospermija ako se dobro secam i moguca pyospermija zbog velikog broja leukocita u semenu ~ 18. Jedini problem koji osecam je neprijatnost u predelu izmedju testisa i anusa nakon dugog sedenja. Spermokultura - cista, urinokultura - cista, bris uretre - cist. Sve sto sam do sada pio od lekova su bili klomifen i cedax koji nisu pomogli. Moj lekar smatra da tu nema nikakve infekcije ali mene opet kopka jer nikakvi testovi nisu radjeni a po onome sto ja znam imam dovoljan broj simptoma upale prostate da bi neko to trebao da testira. Da li da probam sa nekim lekovima? Ili da uradim bioloske preglede sekreta prostate? Vase mishljenje?

    Odgovoreno: 18. 03. 2008.
    • Kod svega 20 % upala prostate moye da se izoluje bakterija testovima, a u ostalom procentu se zna da je to infekcija (povecan broj leukocita), ali se bakterije ne izoluje testovima. Iako nema bakterija potrebno je lecenje antibioticima, pogotovo jer u spermi imate povecan broj leukocita, sto ukazuje na upalni proces u prostati, kao i tegobe koje imate. Ova infekcije i moze biti uzrok vaseg loseg spermograma. Predlazem da se ponovi spermokultura, brisevi na Chlam, Mycoplasmu ureaplsmu i bakteriolosku kulturu sa AB, urin na Trichomonas vaginalis. Ukoliko je nesto pozitivno leciti AB i ukoliko nema pozitivnih nalaza potrebna je AB terapija od 15-30 dana dr Vojinov