Postovani doktore Imam 64 godine.Pre 4 godine operisan sam od neoplazme prostate.Izvrsena je radikalna prostektomija.Sada su mi svi rezultati uredu,PSA 0,01,testtosteron ispod donje granice Prostaticna loza je bez patoloskih promena. Hteo bih da Vas pitam:Da li treba raditi jos neke analize,neki KAl 1 ili sl. i da li smem da vozim bicikl. Od terapije primam Dekapeptyl amp i Flutamid tabl.2x1

    Odgovoreno: 18. 03. 2008.
    • Koliko shvatam vi ste imali lokalno uznapredovalu bolest, posto nakon ove vrste operacija, ukoliko su limfne zlezde bile negativne i nije bilo lokalne invazije (sirenja tumora), terapija, osim pracenja , nije potrebna. Obzirom da ste imali operaciju, primate terapiju, potrebne su samo kontrola PSA na tri meseca. Bitno je da on ostane i dalje nizak, ukoliko pocne da raste uvode se novi lekovi. Bicikl mozete voziti. Kontrolisite PSA. dr Vojinov