Poštovani dr.Vojinov , već 5-6 godina imam varicocelu na levom testisu a od pre nekoliko meseci i na desnom. Odlučio sam se za operaciju ,pa me zanima da li je operacija obe varicocele odjednom dobro rešenje ? Molim vas da mi preporucite gde da izvršim operaciju , iz Beograda sam , kolika je cena operacije za obostranu varicocelu? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 18. 03. 2008.
    • U 90 % varikocela se javlja sa leve strane, zbog anatomski odnosa sa te strane, dok je pojava na desnoj strani retka. Ukoliko je dokazano postojanje varikocele i sa desne strane *Dopler vena testisa, los spermogram* naravno da treba operisatio, obostrano, u istom aktu. Ne mogu vam reci tacno cenu,ali u Novom sadu se operacije sa jedne strane krecu u rasponu od 500-1000 evra u privatnim ordinacijama. detaljni je informacije mozete dobiti na telefon 021/55-77-07 ordinacija Bonadea. dr Vojinov