Postovani, Imam 30 godina i sa suprugom vec 7 meseci pokusavam da dobijem dete. Nije nam islo, bio sam kod urologa i preporucio je spermogram.rezultati spermograma volumen-6,ph-7,5 , spermatozoida 64*000000/ml, spermatozoida 384/V,leukocita 2, zivih spermatozoida 66, progresivno brzo 31, progresivno sporo 15, neprogresivno 14, nepokretno 40, normalnih formi 67, abnormalnih 33. Interesuje me Vase misljenje. unapred hvala

    Odgovoreno: 18. 03. 2008.
    • Spermogram relativno dobar, za nijanssu nesto nizi broj pokretnih spermatozoida. Povisen broj leukocita ukazuje na postojanje infekcije.Potrebno je uraditi bakterioloske testove- spermokultura sa AB, urin na trichomonas vaginalis, brisevi uretre na bakterije sa AB, Mycoplasmu, Ureaplasmu, i Chlamydiu i infekciju leciti AB uz upotrebu prezervativa. Krenuti od toga. dr Vojinov