18.02 radio sam potrebne analize Novom Sadu u privatnoj laboratoriji,kako bi blagovremeno otkrio probleme i iste sanirao pre vantelesne oplodnje koju cemo raditi oko 27 marta ove godine.Uradio sam sledece potrebne pretrage kod muskarca: spermogram,bakterioloski pregled ejakulata,chlamidia trachomatis,mycoplasma,ureaplasma,markeri na hepatitis B i C. Od tih pretraga dva nalaza nisu dobra i to: 1.mikrobioloski nalaz(bakterioloskom kultivacijom u ejakulatu izolovana je bakterija u malom broju STREPTOCOCCUS AGALACTIAE) 2.ureaplasma urealyticun POZITIVAN Na osnovu toga preko jedne prijateljice doktorice(s obzirom da je ne moguce putem uputa doci do lekara specijaliste nekih mesec dana ,a meni je terapija bila HITNA)napisao mi je sledecu terapiju: 1.CIPROCINAL 500mg 2*1 2.PANKLAV 625mg 4*1 ove dve stavke piti 10 dana 3.vitamin C 1000mg 1*1 4.beviplex 3*2 5.vitamin k(ovo nisam ni nasao u apotekama) 3,4 i 5 stavku piti 3 MESECA Moje pitanje je sledece ,dali je moguce za 10 dana otkloniti s ovom terapijom nastale probleme i zasto je potrebno 3,4 i 5 stavku piti 3 meseca???Inace nisam imao nikakve tegobe niti ih imam,a devojka je uspela za 10 dana da izoluje ureaplazmu(negativna je). Da li ce doci do promene spermokulture i spermograma zbog unosenja ovih lekova,da li ce mozda zbog terapije morati biti odlozena vantelesna? Sta raditi posle zavrsene terapije(zavrsava se 10-tog marta),uraditi odmah briseve i bakterioloski nalaz sperme? Unapred zahvalan!!!

    Odgovoreno: 10. 03. 2008.
    • Ponoviti pozitivne briseve nakon terapije, jer vam za to trebaju negativni nalazi. Terapija je uredu sto se tice antibiotika. Zasto Vit C, a pogotovo Vit K, ja ne znam takodje. B vitamin ne pomaze u oporavnu spermatozoida niti u lecenju infekcije, dr Vojinov