Dragi doktore molim za savet. Moj suprug je radeo spermogram i ovo je rezultat: Radjeno 60' po ejakulaciji Izgled normalan Viskoznost normalno Volumen 2,5 ml PH / Broj spermatozoida u 1ml. 97.000.000 Pokretljivost U toku prva 2 h Posle 3 h Aktivnih 35 % 30 % U mestu 5 % 10 % Nepokretni 60 % 60 % Aglutinacija Ø Leukociti 5-8 Eritrociti 2-4 Da li je ovo dobar rezultat ili bi trebalo da se poveca broj pokretnih ? Da li ima neki lekovi koji bi mogli da se piju I koji su to lekovi, ili ima nesto drugo sto bi trebalo da uradi moj suprug ? Hvala unapred

    Odgovoreno: 10. 03. 2008.
    • Smanjena pokretljivost, dosta leukocita - znak za infekciju. Prvi korak testovi na infekciju od brise vauretre, sperme na bakterije, urinana Trichomonas, lecenje infekcije i tek nakon saniranja tog procesa, lekovi za povecanje pokretljivosti. dr Vojinov