Postovani dr Vojinov, nadam se da cete se setiti moje molbe za savet. Naime, pitao sam Vas sta da radim posto mi je AFP bio povecan 12,5 (ref. 5,8) jedna, a 15,4 (ref 8,1) druga laboratorija (datum 19.02.). UZ, MR, mokraca i brisevi uredni. Savetovali ste mi da ponovim nalaz. Danas (29.02.) sam to uradio i nalaz je 11,2 (ref 8,1). Da li da uradim CT grudnog kosa, s’obzirom da sam MR abdomena i male karlice radio 25.02. ili da sacekam jos malo pa da ponovo ponovim nalaz. Ukoliko treba da radim pregled grudnog kosa, da li da radim CT ili MR? Problem je sto i dalje osecam bolove u oba testisa. Hvala

    Odgovoreno: 10. 03. 2008.
    • Rekao sam vam da postoji pojava tumora testisa ali u tkivu koje je izmesteno van testisa, tako da je neophodan ili CT ili MR grudnog kosa obzirom na povisen laboratorijski nalaz dr Vojinov