Molim vas da mi hitno odgovorite na pitanje. Moj otac pije flucinom kao dalju terapiju adenokarcinoma nakon uklanjanja testisa. Prema poslednjim krvnim analizama poremetila mu se funkcija jetra, i ima sve pokazatelje nus pojava pijenja flucinoma, od zute boje koze, urina boje cilibara, bilirubina koji je 109.7, ALT 229, AST 288, GAMA GT 390, i pri tom mu je alkalna fosfataza skocila na 1404. Moje urgentno pitanje je da li je moguce da poremecen rad jetre usled flucinoma, (sto je sigurno buduci da pre njega jetra je bila savrsenih rezultata), utice na tako visok nivo alkalne fosfataze, je pre flucinoma ona je imao alkalnu fosfatazu 180? Procitala sam negde da nivo alkalne fosfataze zna da bude poremecen usled bolesti jetre?

    Odgovoreno: 10. 03. 2008.
    • Lekovi tipa Flucinoma mogu dovesti do poremecaja funkcije jetre i zato se na svaka tri meseca kontrolise pored PSA i funkcija jetre. Potrebno je prekunuti uzimanje flucinoma. Alkalna fosfataza moze biti povisena i kod metastaza u kostima. Uraditi scintigrafiju skeleta dr Vojinov