Poštovani molim Vas pomozite mi. Pre godinu dana imala sam spontani, posle toga mi je u uretri pronađena ureaplazma,suprug i ja smo pili dovicin pa hemomicin-Četiri meseca smo bili mirni pa se onda vratila. Opet antibiotici, pa smo onda dobili e.coli, pa enterococcus. Nemam potrebe za učestlim mokrenjem jedino me pri samom kraju mokrenja zaboli uretra, kao da se stegne.Dva puta sam radila cervikalni i bris uretre na hlamidiju, oba puta je bio negativan. Ne znam više šta da radim, suprug i ja želimo dete ali više ne smemo ni da probamo. Inače stalno osećam neki bol ili me peče na kraju uretre, da li je to stvarno tako ili je moja psiha u pitanju, ne znam, znam samo da me to mnogo opterećuje i da samo na to mislim. Ultrazvuk abdomena je u redu, jedino u bubrezima imam mikrokalkuluse u tragovima, šta god to značilo,valjda kamenčići, ali šta je ono u ''tragovima''. Kako da se izlečim, pomagajte!! Da li da radim uretrocistoskopiju? i još jedno pitanje, kolegini! ca mi preporučuje neku američku aloju sa borovnicom, da li će mi to pomoći?

    Odgovoreno: 10. 03. 2008.
    • Uzrok vaseg pecenja na kraju mokrenja moze biti upala mokracnog kanala ali ona ne moze uticati na pojavu spontanog pobacaja. Ureaplasma moze da predstavlja problem pri zacecu. Ne treba da se bojite, probajte ponovo, ali ne mozete za to vreme uzimati antibiotike za lecenje vase infekcije mokracnih puteva, ali ukoliko tegobe i nisu izrazene, ne treba ih i leciti. dr Vojinov