sredinom prosle godine moj suprug operisaoje tumor namokracmoj besici. Histo-patoloski nalaz bio je : ostranjen zloćudni tumor , ostatak dobroćudni. U januaru dolazi do ponovnog krvarenja urina. Ponovo urađena operacija, anakon samo 4 do 5 nedelja opet zakazana operacija. Zapravo krvaranje posle druge operacije nije prestalo. Dr u Somboru su mi sada rekli da se tumor ponovo javlja i da treba ponovo operisati. Sta treba činiti i da li jemoguce odstranjenje dela mokracne besike kojaje zahvacena tumorom. Molim za odgovor i možemo livam se obratiti. Hvala .

    Odgovoreno: 10. 03. 2008.
    • Tumori mokracne besike predstavljaju tumore koji u velikom procentu recidiviraju (ponovo se javljaju) . Dok postoji mogucnost njihovog uklanjanja kroz mokracni kanal to uvek treba uradititi, medjutim ukoliko ti tumori probiju zid besike, tada je potrebno uraditi odstranjenje citave besike. Delimicno uklanjanje dela besike se odnosi iskljucivo na slucajeve tumora koji se nalaze navrhu besike i koji su manjih dimenzija. Mene mozete pronaci u Klinickom centru Vojovodine ili ordinaciji Bonadea tel 021 557707