doktore iamm eden problem .ke moze li da mi odgovorite.na vrvot na penisot pola glavicka mi e ko modra a ne osekam nekoi bolki. a i od dvete strani na penisot negde kaj preponite od levata i desnata me cesa mnogu kozata i mi se pravat rani ke moze li da mi kazete sto moze da bide .odnapred vi blagodaram

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • Prblem sa bojom penisa je samo slabija cirkulacija u pojedinim trenucima. Promene na kozi vise pripaduju dermatologiji nego urologiji. Za vrh penisa se ne brinite, normalna stvar. JAviti se dermatologu za prepone.