Postovani doktore, imam 29 godina i od pre petnaestak dana sam primetio da mi je sperma tecnija nego sto je to normalno i da joj je boja tamnija. Mislio sam da je u pitanju nesto prolazno, ali sam se zabrinuo kad sam pre 3-4 dana osetio blagi bol u desnom testisu i slican bol sa desne strane donjeg dela stomaka. Zanima me vase misljenje i koje bi analize trebao da obavim da bi utvrdio sta je u pitanju. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • Ukoliko su ejakulacije cesce utoliko je i sperma tecnija. Bolovi mogu da ukazu na infeciju. Dajete spermnokulturu sa AB, brisuretre na Chlmaydiu trachomatis i bakteriolosku kulturu sa AB. Ukoliko ste bas zabrinuti uradite spermogram uz predhodnu apstinenciju od 5 dana