Postovani gospodine doktore,dobio sam hidrokelu sa desne strane,pojavila mi se voda oko desnog testisa.To vucem vec duze vreme,ispocetka i nije bilo tako strasno,mislim nije mi smetalo,pa sam mislio da to nije nista i da ce me proci.Medutim posto se bavim i teskim fizickim poslovima,stanje se polako pogorsavalo.Otisao sam na pregled kod hirurga misleci da je bruh,a on odmah znajuci sta je poslao me je kod urologa.Uradili smo ultra zvicni pregled gde je doktor utvrdio da se oko desnog testisa nalazi velika kolicina bistre tecnosti, tj.vode oko jedan litar.Posle toga mi je rekao da je operacija neizbezna i posto sam uradio sve nalaze koji su u redu,anesteziolog mi je rekao da moze da se radi totalna anestezija i zakazali su mi operaciju.Mene interesuje vase strucno misljenje i vas savet sta mi je najbolje uraditi.Da li voda moze da se odstrani punktiranjem sa iglom ili upotrebom mozda nekih lekova ako se radi o nekakvoj upali.Po mom misljenju mislim da mi je jedan od uzroka bi! o preveliko naprezanje,a nije iskljuceno da se radi i o upali,posto svako jutro posle ustajanja sam osecao i jake bolove sa desne strane u predelu iznad testisa.Ako je operacija najbolje resenje, zanima me koliko je opasna i da li ce posle nje oba testisa normalno funkcionisati i posle oporavka,da li cu i dalje moci sve normalno da radim.Doktor mi je dosta toga i objasnjavao,a narocito me zanima i vase strucno misljenje.Unapred hvala na odgovoru.68 sam godiste

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • Ukolik ste zrravi uradite operaciju i vise necete imati problema sa hidrokelom. Lekovi ne postoje. Punkcija da, ali se javlja sigurno ponovo nakon nekoliko meseci. Znaci operacija. dr Vojinov