Poštovani Dr.Vojinov, Imam 30 god. i u braku sam 4 god. Nemamo dece, uzrok je moja totalna azospermija. Ehotomografski nalaz je normalan. Rezultati analize polnih hormona su:LH=18.8; FSH=23.7;Prolaktin=10.3; Testosteron=1.5. Na analizi spermograma ne postoji ništa sem Leukociti=3-5; Epitalne ćelije=1-2; Fruktoza=1.0 Postoji li ikakva mogućnost mog izlečenja, i ako postoji,gde da se obratim? Hvala Vam unapred!

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • Smatra se da ukoliko je FSH povecan vise od 4 puta u odnosu na normalne vrednosti uz male testisa, da je proces stvaranja spermatozoida trajno ostecen. Vasa sansa je vestacka oplodnja uz predhodnu biopsiju testisa da bi se utvrdilo da li postoje spermatozoidi u vasim testisima, koji bi se upotrebili za oplodnju. Bonadea, Jovana Djordjevica , Novi Sad, 021 557707 dr Vojinov